Moja publikacja w najnowszym numerze “Studia Iuridica Lublinensia”

Odmowa przyznania dofinansowania z uwagi na wyczerpanie alokacji to jeden z częstszych problemów, z którymi mierzą się beneficjenci. W ramach naszej praktyki Środków Unijnych i Pomocy Publicznej Kancelarii Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy wielokrotnie się jednak przekonaliśmy, że procedura odwoławcza uruchamiana w okolicznościach związanych z wyczerpaniem kwoty przeznaczonej na dofinansowanie projektów, może okazać się iluzoryczna.

Ważny głos w dyskusji poświęconej tej problematyce zabrał NSA w jednym ze swoich wyroków (I GSK 378/19). Miło mi poinformować, że w najnowszym numerze Studia Iuridica Lublinensia ukazała się moja glosa do tego orzeczenia. Serdecznie zachęcam do lektury, tym bardziej, że wnioski tam zawarte są szczególnie aktualne w świetle nadchodzących prac nad nową ustawą wdrożeniową.

Moją publikację – “Wyczerpanie alokacji a prawo wnioskodawcy do otrzymania dofinansowania z funduszy unijnych. Glosa do wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 11 kwietnia 2019 r. (I GSK 378/19) ” – znajdą Państwo tutaj

Do góry